Collegium Marianum » Kalendář akcí

Kalendář akcí

2016

 

26. 8.
Sablé
-sur-Sarthe

Forlana

benátská fiesta à la française
17:00, Sablé-sur-Sarthe
COLLEGIUM MARIANUM
Jana Semerádová – umělecká vedoucí
Gudrun Skamletz – tanec, choreografie

Festival Baroque de Sablé

 

 

 

31. 8.
Utrecht
Galuppi ─ concerti

11:00, Tivoli Vredenburg, Hertz, Utrecht

COLLEGIUM MARIANUM
Jana Semerádová – umělecká vedoucí, flauto traverso

Utrecht Early Music Festival

 

 

 

20. 9.
Ostrava
Gloria

19:00, kostel sv. Ducha, Ostrava – Zábřeh

COLLEGIUM MARIANUM
Jana Semerádová – umělecká vedoucí

Simona Houda Šaturová – soprán

Svatováclavský hudební festival

 

 

 

21. 9.
Opava
Gloria

19:00, kostel sv. Václava, Opava

COLLEGIUM MARIANUM
Jana Semerádová – umělecká vedoucí

Simona Houda Šaturová – soprán

Svatováclavský hudební festival

 

 

 

26. 10.
Praha

Francouzská ouvertura

19:30, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, Malostranské nám. 13, Praha 1

COLLEGIUM MARIANUM
Jana Semerádová – umělecká vedoucí, flauto traverso
Lenka Torgersen – koncertní mistr

Barokní podvečery

 

 

 

5. 11.
Drážďany

J.S.Bach a jeho synové

COLLEGIUM MARIANUM

 

 

 

27. 11.
Praha

Král a chuďas aneb Zrození orchestru

16:00, Dvořákova síň Rudolfina, Alšovo nábřeží 12, Praha

COLLEGIUM MARIANUM
Jana Semerádová – umělecká vedoucí, flauto traverso
Pavel Tesař – vypravěč
Pražská kantiléna – dětský sbor
Lektoři České filharmonie a České Orffovy společnosti

Edukativní workshopy České filharmonie

 

 

 

29. 12.
Praha

Ó sladká útěcho

19:30, kostel sv. Šimona a Judy, Dušní ul., Praha 1 

Hana Blažíková – soprán 
Markéta Cukrová – alt
Václav Čížek – tenor
Martin Schicketanz – baryton

COLLEGIUM MARIANUM
Jana Semerádová – umělecká vedoucí, flauto traverso
Lenka Torgersen – koncertní mistr

Barokní podvečery

 

 

 

 

ARCHIV 2016

 

 

2. 3.
Toulouse

Lamentace proroka Jeremiáše

20.30, kostel St Exupère, 6 rue Lamarck, Toulouse
Damien Guillon – kontratenor
Daniel Johannsen – tenor
Tomáš Král – baryton

COLLEGIUM MARIANUM
Jana Semerádová – umělecká vedoucí, flauto traverso
Les Arts Renaissants

 

 

 

 8. 3.
 Praha

Chvalozpěv
19.30, kostel sv. Šimona a Judy, Dušní ul., Praha 1

Hana Blažíková – soprán
COLLEGIUM MARIANUM
Jana Semerádová – umělecká vedoucí, flauto traverso
Lenka Torgersen – koncertní mistr
Barokní podvečery

 

 

 

14. 4.
Praha

Italský koncert

19:30, Klementinum, Zrcadlová kaple, Praha 1

COLLEGIUM MARIANUM
Jana Semerádová – umělecká vedoucí, flauto traverso
Lenka Torgersen – koncertní mistr
Barokní podvečery

 

 

 

11. 5.
Praha

Sólo

19:30, Refektář kláštera dominikánů, Jilská 7a, Praha

Jana Semerádová – flauto traverso
Lucile Boulanger – viola da gamba (Francie)
Erich Traxler – cembalo (Rakousko)

Barokní podvečery

 

 

 

20. 5.
Havlíčkův Brod

Na úsvitu klasicismu

18:00, kostel sv. Vojtěcha, Havlíčkův Brod

COLLEGIUM MARIANUM
Jana Semerádová – umělecká vedoucí, flauto traverso

Stamicovy slavnosti

 

 

 

25. 5.
Bad Arolsen

Calisto – Francesco Cavalli
opera s loutkami o třech dějstvích
20:00, Fürstliche Reitbahn Welcome Hotel, Bad Arolsen
COLLEGIUM MARIANUM – orchestr
BUCHTY A LOUTKY – režie, scéna, loutky a scénické efekty
Jana Semerádová – umělecká vedoucí
Hana Blažíková – Calisto (S)
Barbora Kabátková – Diana, Giunone (S)
Jan Mikušek – Endimione (A)
Tomáš Lajtkep – Mercurio (T)
Tomáš Král – Giove, Giove in Diana (B)

Arolser Barock-Festspiele

 

 

 

10. 7.
Eisenach

“Hanasky” – Georg Philipp Telemann

15:00, zámek Wilhelmsthal, Telemannův sál, Eisenach

COLLEGIUM MARIANUM
Jana Semerádová – umělecká vedoucí, flauto traverso

Eisenacher Telemann-Tage

 

 

 

4. 8.
Praha
Karneval v Benátkách
Opera André Campry z roku 1699 komponovaná pro Versailles
(koncertní provedení)
19:30, Španělský sál Pražského hradu, Praha
Judith van Wanroij – soprán (Isabelle / Eurydice)
Mathias Vidal – tenor (Orphée)
Marie Lenormand – mezzosoprán (Léonore / Une Ombre)
Thomas Dolié – baryton (Léandre)
Lisandro Abadie – basbaryton (Rodolphe / Pluton)
COLLEGIUM MARIANUM
Jana Semerádová – umělecká vedoucí
Lenka Torgersen – koncertní mistr
Letní slavnosti staré hudby