O nás

Původně jsem chtěl o celé inscenaci napsat vlastně jen tolik, že to byla až neuvěřitelná krása. Text se mi nakonec jaksi rozrostl, ale snad nebyl příliš dlouhý. A abyste náhodou nezapomněli: byla to až neuvěřitelná krása.

Boris Klepal

Město hudby (hudební portál), 18. 6. 2013

Jednoduché, ale působivé světelné efekty, jevištní pohyb, náznakový tanec, vyvýšení anděla na kazatelnu skutečného kostela, to vše zajistilo vedle pastvy pro uši i pastvu pro oči.      

Eva Polívková

Harmonie, 31. 12. 2018

Vyrovnané hře orchestru vévodila jako obvykle téměř dokonalá flétnistka (a příležitostná perkusistka) Jana Semerádová s nonšalantně zavěšenou „zobcovkou“ za pasem a mimořádným citem pro taneční rytmy, výtečná houslistka Lenka Torgersen, kterou je vždy radost poslouchat, sluší se zmínit i houslistku a violistku Magdalenu Malou, brilantního violoncellistu Petra Hamouze a „continuový“ poklad Sebastiana Knebela za cembalem.

Dina Šnejdarová

Harmonie, 4. 5. 2018

Pražský soubor Collegium Marianum se od svého založení v roce 1997 věnuje provádění hudby 17. a 18. století se zaměřením na české a ve střední Evropě působící autory. Jako jeden z mála takto profilovaných profesionálních souborů v ČR má na repertoáru nejenom koncertní díla, ale pravidelně se také věnuje scénickým projektům.