COLLEGIUM DĚTEM
PICCOLI 2023

PICCOLI
Tvůrčí dílny pro děti
a hravé dospělé

Už jste někdy zpívali, tančili a hráli v galerii? Přijďte na PICCOLI!

Projekt vzniká ve spolupráci s GASK – Galerií Středočeského kraje v Kutné Hoře a s Národní galerií v Praze.

Piccoli je jedinečný projekt hudebních, výtvarných i pohybových dílen určený uměnímilovným rodinám. I v letošním roce se PICCOLI uskuteční hned ve dvou městech a významných galeriích.

Tématem letošního roku je BESTIÁŘ – společnost nám budou dělat bájné postavy, zvířata, dobré i zlé síly. Děti jsou fantaskním příběhům nejblíž, milují vyprávění, rády se bojí, dožadují se pohádek, výmyslů a mnohoznačností. Zveme k prožití napínavých příběhů na vlastní kůži v inspirativních prostorech Anežského kláštera v Praze a Jezuitské koleje v Kutné Hoře ve společnosti jedinečných výtvarných děl za zvuků hudby staré, nové i lidové.

Přijďte si pohrát, skotačit a muzicírovat pod vedením zkušených lektorů a umělců.

Dílny probíhají v uvedený čas, je potřeba se na ně dopředu zaregistrovat, resp. koupit vstupenku.

PROGRAM

7. 10. | GASK Kutná Hora

11. a 12. 11. | Anežský klášter, Národní galerie Praha

PICCOLI jsou umělecky zaměřené dílny, které pořádá Collegium Marianum ve spolupráci s Národní galerií Praha v prostorách Anežského kláštera a ve spolupráci s GASK – Galerií Středočeského kraje v prostorách Jezuitské koleje v Kutné Hoře.

Program je navržen tak, aby hravým způsobem propojoval výtvarné a hudební umění. Každá dílna vychází z vybraného obrazu stálých expozic obou galerií. Od nich se účastníci dílny vydají podmanivými prostory Anežského kláštera nebo Jezuitské koleje k jedinečným hudebním zážitkům v dílnách tematicky navazujících na komentované výtvarné dílo.

7. 10. 2023 | GASK Kutná Hora, Barborská 51-53, Kutná Hora

11. a 12. 2023 | Klášter sv. Anežky České, Anežská 12, Praha 1

Dílny probíhají v uvedený čas, je potřeba se na ně dopředu zaregistrovat, resp. koupit vstupenku.

A sraz je na pokladně.

Každá dílna začíná u vybraného díla v expozici Anežského kláštera / GASKu a komentářem odborníka z lektorského oddělení Národní galerie / GASKu. Poté se společně vydáme k jedinečným hudebním zážitkům v dílnách tematicky navazujících na komentované výtvarné dílo. Budeme společně hrát, zpívat i tančit!

Dílny začínají ve stanovený čas, je nutná rezervace předem. A přijď včas. Chápeme, že někdy je to kumšt všechno skloubit a přijít tak akorát. Ale bude to fajn, nebudeš muset stíhat svou skupinku v expozici a hledat, kde dílna začíná. (Neboj, bloudit tě samozřejmě nenecháme.) Pokud bys chtěl/a mít časovou rezervu, je možné využít čas v zahradách Anežského kláštera nebo třeba v dětském koutku v GASKu.

V Národní galerii je program doplněný volně přístupnou výtvarnou dílnou v Ateliéru.

V GASKu taky doporučujeme navštívit Vizuální herny. Vstupenky do Vizuální herny lze zakoupit v pokladně. 

Program tvořivého festivalu je postaven tak, aby dětem ve věku od 4 do 18 let hravou formou přiblížil kulturu starších historických období. Proto jsou dílny rozdělené podle věku.

Dílny začínají v přesný čas a pro účast na dílně je nutná rezervace předem.

Konkrétní dílnu prosím vyberte s ohledem na doporučený věk dětí, který je uveden v popisu dílny.

Myslíme na rodiny s dětmi a je nám jasné, že věková hranice nemusí odpovídat věku vícečetných rodin. Mladšího nebo staršího sourozence vezmi na dílnu s sebou, zkušení lektoři si s tím umí poradit. Jakou dílnu zvolit je samozřejmě individuální, obecně doporučujeme vzít mladšího společně se starším. 

Vstupenky se prodávají na každou dílnu zvlášť prostřednictvím sítě GoOut.cz. Proklik ke koupi vstupenky najdeš v popisu každé dílny.

Dílny určené nejmladším účastníkům (ve věku 4–6 let) jsou určené dětem i jejich dospělým. Dílny pro starší děti jsou určeny pro děti bez doprovodu rodičů. Sledujte prosím poznámku u popisku každé z dílen.

Konkrétní dílnu prosím vyberte s ohledem na doporučený věk dětí, který je uveden v popisu dílny.

KONTAKT

INFORMACE O VSTUPENKÁCH A PROGRAMU
Tel.: +420 731 448 346, +420 224 229 462
E-mail: vstupenky@collegiummarianum.cz

Akci pořádá Nadace Collegium Marianum
ve spolupráci s Národní galerií Praha
a GASK – Galerií Středočeského kraje v Kutné Hoře.

blankblank

Dílny PICCOLI se konají za laskavé podpory

blank      blank        blank         blank     blank
a Nadace barokního divadla zámku Český Krumlov.

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

blank  blankblankblankblankblank

Fotoreportáž z předchozích ročníků