Barokní podvečery slaví 20 let hudebních zážitků!

Barokní podvečery slaví 20 let hudebních zážitků!

Soubor Collegium Marianum připravil pro jubilejní ročník koncertního cyklu Barokní podvečery exkluzivní hudební večery, jimiž oslaví nejen dvě desetiletí své existence, ale také šest staletí bohaté hudební historie, s níž dlouhodobě seznamuje české publikum.
 
Pozvání opět přijali špičkoví zahraniční i čeští interpreti, kteří se společně se souborem Collegium Marianum představí v poutavých programech širokého tematického rozpětí.
Dramaturgie jubilejního ročníku představí tvorbu výrazných osobností italské barokní hudby a jejich vliv na tehdejší hudební produkci v českých zemích.
 
Koncertní cyklus Barokní podvečery se za dvě desetiletí své existence stal nedílnou součástí pražské kulturní scény. Je významnou platformou, na níž se setkávají špičkoví interpreti z nejrůznějších evropských zemí s renomovaným pražským souborem Collegium Marianum. Umělecká vedoucí Jana Semerádová stojí za originální a objevnou dramaturgií. Program koncertního cyklu se každý rok věnuje pečlivě zvolenému tématu a představuje tak ucelený dramaturgický pohled na konkrétní aspekty kulturního a hudebně-historického vývoje.
 
Tisková zpráva ke stažení
 
Více na webu Barokních podvečerů.